Gabinet

Poniżej umieszczono tylko część sprzętu używanego w gabinecie. Wszystkie urządzenia posiadają polskie atesty i pozwolenia.


Nasz gabinet.

 


Nasz gabinet.

 


Poczekalnia.

 

Radiografia (cyfrowe zdjęcia RTG)

W skład zestawu do robienia zdjęć wchodzi aparat RTG i specjalny czujnik wkładany do jamy ustnej pacjenta. Radiografia cyfrowa to zastąpienie tradycyjnej kliszy fotograficznej czujnikiem elektronicznym, dzięki czemu zdjęcie widoczne jest na monitorze komputera od razu po zrobieniu. Najważniejszą zaletą jest (oprócz wygody stosowania) fakt, że czas naświetlania promieniami X jest KILKUKROTNIE krótszy w porównaniu z wykonywaniem zdjęcia RTG tradycyjną metodą (klisza). Dzięki temu przyjmowana dawka promieniowania przez organizm jest bardzo niska. Zdjęcia charakteryzuje dobra ostrość. Są przechowywane w kartotece komputerowej pacjenta. Można je też nagrać na CD-ROM lub przesłać na e-mail np. w celu konsultacji z innym lekarzem.


Aparat RTG.


Cyfrowe zdjęcie RTG.

 

Mikroskop

Mikroskop stomatologiczny zapewnia precyzyjną pracę. Może być stosowany praktycznie do wszystkich zabiegów, ale najczęściej jednak używamy go do leczenia kanałowego (udrażnianie kanałów, lokalizacja kanałów, usuwanie złamanych narzędzi, ponowne leczenie kanałowe), protetyki i diagnostyki.


Mikroskop

 

Endometr

Endometr to urządzenie służące do pomiaru długości kanału zęba, stosowany w leczeniu kanałowym. Urządzenie umożliwia szybkie wykonywanie dokładnych pomiarów, bez narażenia na promieniowanie.

System B - wypełnianie kanałów "na ciepło"

Zapewnia szczelne wypełnienie kanałów.


System B.

 

Laser biostymulacyjny

Dzięki użyciu lasera spada ryzyko rozwinięcia się stanów zapalnych. Światło lasera ponadto zmniejsza krwawienie po zabiegu i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, przeciwbakteryjnie. Stosujemy go w stanach zapalnych miazgi oraz przy ranach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej.


Stomatologiczny laser biostymulacyjny.